Tantsi end vabaks

Tantsi end vabaks

Kuidas toetab ZUMBA positiivse kehakuvandi loomist?

Zumba on dünaamiline tantsutrenn, mis lisaks füüsilisele pingutusele ja lihastoonuse tõstmisele aitab tõsta ka meeleolu ja muuta suhtumist oma kehasse positiivsemaks. Oma meeleolukate riiete, tempoka muusika ja naeratava treeneriga on zumba justkui kiire vastumürk hallile argipäevale. Järjepideval trennis käimisel paraneb üleüldine meeleolu ning iseenda kehakuvand. 

ZUMBA sobib kõigile

Zumba tantsud on oma olemuselt tõeliselt kaasavad. Osaleda saavad kõik, olenemata kehakaalust, kehatüübist, vanusest, tantsuoskusest ja sportlikust vormist. Treeningsaalis on alati mitmekesine ja sõbralik keskkond. Kõik tantsijad jagavad ühist eesmärki: tantsida südamest ja armastada oma keha igas liigutuses. Ühine eesmärk aitab tekitada ühtekuuluvustunde, misläbi zumbataja tunneb, et teda aktsepteeritakse ja toetatakse just sellisena, nagu ta on. Zumba loob turvalise ruumi, kus kõik osalised saavad end ainulaadsel viisil väljendada. Tantsutundides tekkinud kogukonnatunne jõuab sageli ka väljapoole tantsusaali, kus tehakse koos ka ühiseid tegevusi. Sarnased, kuid samas erinevad huvid ja ühesugune positiivne ellusuhtumine, see ühtekuuluvustunne panustab märkimisväärselt positiivse ja elurõõmsa enesekuvandi loomisesse.

Tantsi nagu keegi ei vaataks

Zumba tantsustiili põhitõdede hulka kuulub idee, et tantsurõõm on olulisem kui iga juhendaja ette näidatud sammu täpne järgimine. Juhendajad panevad rõhku liikumisvabadusele, julgustades osalejaid laskma lahti enesekriitikast ja täielikult muusikaga kaasa minema. Keskendudes väliste hinnangute asemel sisemisele kogemusele, saavad tantsijad tantsimise protsessi nautida, ilma oma välimuse või oskuste pärast liialt muretsemata.

Sinu keha on ainulaadne

Zumba on platvorm, mis võimaldab ennast läbi tantsu väljendada. Tunnis koged pidevalt erinevaid liigutusi, saad teada, kuidas sinu keha sulle unikaalsel viisil liigub, kui palju paindub või ei paindu, mis on sulle mugav või mitte ja kui palju rohkemaks sa oled suuteline, kui sa tegelikult arvad. Tõeline enesekindlus sünnib enda tundma õppimisest ja teadmisest, et saad endale ja enda kehale alati kindel olla.

Oma mitmekesiste tantsustiilide ja dünaamiliste liigutustega aitab zumba süvendada suuremat teadlikkust oma kehast. Tantsukombinatsioonide õppimise käigus tugevdavad tunnis osalejad sidet oma füüsilise kehaga. Suurem teadlikkus enda kehast on positiivse kehakuvandi loomisel hädavajalik. Nii õpid oma keha võimekust ja eripärasid järjest rohkem hindama.

Järjepidevus teeb tugevaks

Regulaarne zumba-trenn muudab sind tugevamaks, vastupidavamaks ja annab üldist toonust. Mida tugevamaks ja vastupidavamaks sa muutud, seda enam nihkub sinu fookus välimuselt oma keha võimekuse märkamisele. See aitab luua tervislikuma suhte oma kehaga, tuues kesksele kohale selle, milleks keha on suuteline, jättes sulle vähem aega ja põhjust oma keha visuaalsete aspektide kallal norimiseks.

Muusika rütmis liigutuste tegemine nõuab keskendumist ja teadvelolekut ja paneb sind oma keha suutlikkust rohkem hindama. Zumba-treeninguga kaasneval suurenenud lihas- ja kehatunnetusel on positiivne mõju ka kuvandile oma kehast. Tantsimise läbi suurenenud kehatunnetus meenutab meile, et meie keha on tugevuse ja rõõmu allikas.

Zumba vallandab õnnehormoonid

Lisaks kõigele muule on zumbal ka stressi maandav mõju ja tantsimine toetab sinu emotsionaalset heaolu. Füüsilise tegevuse käigus vabanenud endorfiinid panustavad üldisesse heaolutundesse, mis toetab omakorda jällegi positiivset kuvandit enda kehast ja suurendab enesekindlust.

Kokkuvõttes võime öelda, et zumba terviklik lähenemine, kaasav kogukond, rõhk liikumise nautimisele ja tänu tantsimisele suurenenud kehatunnetus loovad keskkonna, mis lisaks füüsilise vormi toetamisele toetab ka võimestava suhte loomist oma kehaga. Zumba ei ole lihtlabane tantsustiil – see on teekond eneseavastamise, enesearmastuse ja meie ainulaadsuse omaks võtmiseni.

Avastage TREENINGUD-st rohkem

Tellige kohe, et jätkata lugemist ja pääseda juurde kogu arhiivile.

Jätka lugemist