Tantsi end vabaks

Tantsi end vabaks

Kuidas toetab ZUMBA positiivset kehakuvandi loomist?

Zumba on tantsutrenni ja lihastoonuse tõstmisele aitab tõsta ka meeleolu ja suhtumist oma kehasse positiivsemaks. Oma meeleolukate riiete, tempoka muusika ja naeratava treeneriga on zumba justkui kiire vastumürk hallile argipäevale. Järjepidevalt trennis käimisel paraneb üleüldine meeleolu ning iseenda kehakuvand.

ZUMBA sobib kõigile

Zumbad on oma olemuselt tõeliselt tantsu kaasavad. Osaleda saavad kõik, olenemata kehakaalust, kehatüübist, vanusest, tantsuoskusest ja sportlikust vormist. Treeningsaalis on alati mitmekesine ja sõbralik keskkond. Kõik tantsijad jagavad ühist eesmärki: tantsida südamest ja armastada oma keha igas liigutuses. Ühine eesmärk aitab ühtekuuluvustunde, misläbi tunneb, et teda tekitatakse ja toetatakse just sellisena, nagu ta on. Zumba loob turvalise ruumi, kus kõik osalised saavutavad end viisil viisil. Tantsutundides ilmnevad kogukonnatunne jõuavad sageli ka väljapoole tantsusaali, kus tehakse ka ühiseid tegevusi. Sarnased, kuid samas erinevad huvid ja ühesugune positiivne ellusuhtumine, see ühtekuuluvustunne panustab suure positiivse ja elurõõmsa enesekuvandi loomisesse.

Tantsi nagu keegi ei vaataks

Zumba tantsustiili põhitõdede hulka kuulub idee, et tantsurõõm on kui iga juhendaja ette pidevat sammu täpselt järgides. Juhendajad panevad rõhku liikumisvabadusele, julgustades osalejaid laskma lahti enesekriitikast ja täielikult muusikaga kaasa minema. Keskendude väliste hinnangute asemel sisemisele kogemusele, saavad tantsijad tantsimise protsessi nautida, ilma oma välimuse või oskuste pärast liialt muretsema.

Sinu keha on ainulaadne

Zumba on platvorm, mis saab ennast läbi tantsu mänguda. Tunnis koged pidevalt erinevaid liigutusi, teada, kuidas sinu unikaalsel viisil liigub, kui palju valudub või ei paindu, mis on mugav või mitte ja kui palju rohkem sa oled suuteline, kui sa tegelikult arvad. Tõeline enesekindluse sünnib enda õppimisest ja teadmisest, et saad endale ja enda kehale alati kindel olla.

Oma mitmekesiste tantsustiilide ja dünaamiliste liigutustega aitab zumba süvendada suuremat teadlikkust oma kehast. Tantsukombinatsioonide õppimise käigus tugevdavad tunnis osalejad oma kehaga. Suurem teadlikkus enda kehast on positiivse kehakuvandi loomise täielik. Nii õpid oma keha võimekust ja eripärasid järjest rohkem hindama.

Järjepidevus teeb tugevaks

Regulaarne zumba-trenn näitab sind tugevamaks, vastupidavaks ja annab selle toonust. Mida tugevamaks ja vastupidavamaks sa muutud, seda enam nihkub sinu fookus välimuselt oma keha võimekuse märkamisele. See aitab luua tervislikuma suhte oma kehaga, tuues kesksele kohale selle, milleks keha on suuteline, jättes sulle vähem aega ja põhjust oma keha visuaalsete aspektide kallal norimiseks.

Muusika rütmis liigutuste tegemine nõuab keskendumist ja teadvelolekut ja paneb sind oma keha suutlikkust rohkem hindama. Zumba-treeninguga kuval lihas- ja kehatunnetusel on positiivne mõju ka kuvandile oma kehast. Tantsimise läbi keha rõõmutunnetus meenutab meile, et meie keha on tugevuse ja allikas.

Zumba vallandab õnnehormoonid

Lisaks kõigele muule on zumbal ka stress maandav mõju ja tantsimine toetab sinu heaolu heaolu. Füüsilise tegevuse käigus vabanenud endorfiinid panustavad üldise heaolutundesse, mis toetab jällegi positiivset kuvandit enda kehast ja enesekindlusest.

Kokkuvõttes võime öelda, et zumba terviklik lähenemine, kaasav kogukond, rõhk liikumise nautimisele ja tänu tantsimisele kehatunnetus loovad keskkonnale, mis lisaks toetamisele toetab ka võimestava suhte loomist oma kehaga. Zumba ei ole lihtlabane tantsustiil – see on teekond eneseavastamise, enesearmastuse ja meie ainulaadsuse omaks võtmiseni.

Avastage JUNGLEHOUSE TREENINGUD-st rohkem

Tellige kohe, et jätkata lugemist ja pääseda juurde kogu arhiivile.

Jätka lugemist