Esimeseks Zumba tunniks valmistumine – kõige olulisemad meelespead

Esimeseks Zumba tunniks valmistumine – kõige olulisemad meelespead

Võib-olla et oled rütmika muusika saatel toimuvast särtsakate tantsuliigutuste ja nakkava entusiasmiga treeningust nimega Zumba juba aastaid tagasi kuulnud. Võib-olla oled sellest erinevaid klippe näinud ja sõbrannadelt kuulnud, kuid ise pole veel kordagi tundi jõudnud. Nüüd on sinu uudishimu viinud sind sinnamaani, et märkisid juba esimese Zumba tunni kalendrisse, kuid pole päris kindel, mida oodata. Selles artiklis juhendame sind, kuidas tunniks valmistuda, et tagada nauditav tantsudebüüt Zumba tantsupõrandal.

Sobiv riietus edukaks trenniks

Sa ei vaja esimeseks tunniks kõige kallimat spetsiaalset Zumba komplekti, kuid riietudes mõnele olulisele aspektile tähelepanu pöörates võib sinu trennikogemus oluliselt paraneda. Kanna madalate, kuid paindlike taldadega tosse, mis toetavad pahkluud ja võimaldavad sul vabalt liikuda. Vali treeningriietus, millega tunned end vabalt ja materjalist, mis higistades raskeks ei muutu. Muidugi tuleb ka kasuks, kui tunned end oma riietuses seksikalt, et tõeline tantsudiiva sinus pead tõstaks. Isegi kui sinu T-särgil on kirjas “ma ei higista, vaid sätendan”, soovitame kaasa võtta higirätiku, et lugude vahel hinge tõmmates end veidi kuivatada saaksid.

Anna kehale energiat ja vett

Enne Zumba tundi on hea näksida midagi kerget, näiteks pähkleid või puuvilju, et annaksid oma kehale treeninguks piisavalt energiat. Tervet einet on parem süüa kõige vähem 2 tundi enne Zumba trenni algust, et kogu selle hüppamise juures endal kerge olla oleks. Samuti soovitatakse 20 minutit enne tunni algust veidi vett juua. Ära unusta enda pudelit tundi kaasa võtta, et sa trenni käigus janusse ei jääks.

 

Saabu varakult ja leia parim koht

Tule Zumba tundi veidi varem, eriti kui uue asjaga alustamine tekitab veidi ärevust. Nii saad end juba sisse seada ja juhendajaga tutvust teha ning vajadusel küsimusi küsida. Vali endale hea vaateväljaga koht, et saaksid järgida juhendaja liigutusi. Algajad kipuvad muretsema, et esiritta minnes neid vaadatakse ja võivad esimese reaktsioonina saali kõige kaugemasse tagumisse nurka liikuda. Arvukate osalejatega tunni puhul ei pruugi nii hästi juhendajat näha, kuid sellisel juhul saad samme vaadata teiste vanade kalade pealt. Keskmine rida on üldjuhul asukoha mõistes kõige parem. Nii on sul piisavalt hea vaade juhendajale ja samas oled teiste tantsijate keskel, kuid ei ole tunnet, et keegi ainult sind vaataks.

Uus laul, uus koreograafia

Zumbaga alustajad eeldavad vahel, et Zumba tunni koreograafia on ühe tunni kestel läbivalt üsna sarnane. Tegelikult kaasneb iga uue lauluga ka uus sammude kombinatsioon. Seega pane end valmis kiiresti uusi liigutusi õppima ja kaasa tegema.

Koordinatsioon on õpitav

Paljud muretsevad, et neil puudub koordinatsioonitunne ja et see võib mõjutada nende hakkamasaamist Zumba tunnis. Esimestel tundidel võib see tõesti väljakutseks osutuda, kuid nagu iga teine oskus, näiteks fitness ja jõutreening, saab ka koordinatsiooni treenida. Oskus, mida ei kasuta, läheb ikka rooste. Jätka harjutamist ja sinu koordinatsioon muutub paremaks.

Ole avatud ja ära karda eksida

Zumba eesmärk on tunda end vabalt ja veeta lõbusalt aega, seega jäta tundi tulles ukse taha kõik oma ebakindlused ja hirmud. Sellest pole midagi, et sinust ei saa kõigest ühe või kahe tunniga Zumba eksperti. Kõige olulisem on mitte seisma jääda ja rütmi nautida. Varsti suudad kogu tantsukava ilma vigadeta läbi teha. Ning kui end juba piisavalt mugavalt tunned, ära karda katsetada ja lisada liigutustele oma isiklikku stiili.

Kuula oma keha

Kuigi Zumba on tempokas ja põnev, tuleb silmas pidada ka oma keha võimekust. Kui mingi liigutus tundub väga ebamugav või vaevarikas, siis pole vaja üle pingutada. Zumba treenerid näitavad keerulisematele sammudele lihtsamaid alternatiive, et saaksid kaasa lüüa vastavalt oma enesetundele. Parem on vajadusel teha väike paus, kui riskida ülepingutamise tõttu vigastuse saamisega.

Esimeseks Zumba tunniks valmistumine on enamat kui lihtsalt õige riietuse leidmine ja õigeks ajaks kohale ilmumine. Sea enda eesmärgiks lasta end vabaks, tantsida just nagu üksi kodus peegli ees ja sukelduda uude kogemusse ilma piiravate uskumusteta. Õige suhtumisega saab sinustki järgmine Zumba kuninganna ning asud teekonnale tervema ja õnnelikuma mina poole. Zumba annab kuhjaga positiivset energiat ja saavutustunnet, mis toob nii mõnelegi naeratuse näole.

Mida siis ikkagi kaasa võtta?

Mugavad treeningriided ja toestavad tossud

Pudel vett

Higirätik

Avatud meel

Postiivne suhtumine

Ole valmis ladinamuusika rütmide saatel tantsima!

Näeme trennis!

Avastage JUNGLEHOUSE TREENINGUD-st rohkem

Tellige kohe, et jätkata lugemist ja pääseda juurde kogu arhiivile.

Jätka lugemist