Ole nutikas ja vali õige treeningjalats

Ole nutikas ja vali õige treeningjalats

Kuidas trenniks õige jalanõu leida ja mille järgi seda valida?

Hea treeningjalats on stabiilne ja hea toestusega, kavandatud mitmesuunaliseks liikumiseks ja paindliku tallaga, mis aitab kaasa pööretel ja toetab loomulikku jalalaba liikumist. Õige treeningjalatsiga saab välitda vigastuste ohtu ja tagada jalale kindlustunde. Olulised märksõnad õige treeningjalatsi valimisel on hingavus, painduvus, stabiilsus ja vastupidavus.

Jalanõu tald peaks olema libisemiskindel ja hea haakuvusega. Zumba treeningutel on eri suundades liikumist ning jalatoestus on väga oluline.  Ei ole soovitatav treenida jooksujalatsi ega vabaaja jalanõuga. Jooksujalats on mõeldud ainult otse liikumiseks ehk toestus paikneb jalatsi keskosas, treeningjalatsi puhul on toestus laiem. Vabaaja jalanõudel puudub tavaliselt sobiv toestus ja need võivad välja venida, muutudes treeningul jalale ohtlikuks.

Jalanõu valimisel tasub arvestada ka sellega, et mida õhem on tald, seda stabiilsem on jalanõu. Zumba® treeningutel tuleb ette ka hüppeid, seetõttu on oluline ka jalanõu põrutuskindlus. Hoia ennast ja tee tervislikke valikuid.

Soeta endale mõnusast riidest Junglehouse’i kott, kuhu saad panna oma eriti vinged treeningjalanõud.
Telli meie e-poest!

Avastage JUNGLEHOUSE TREENINGUD-st rohkem

Tellige kohe, et jätkata lugemist ja pääseda juurde kogu arhiivile.

Jätka lugemist