Trenn on tervisliku elustiili lahutamatu osa, kuid järjepidevust leitud võib olla keeruline. Uued kohustused, motivatsioonipuudus või lihtsalt väsimus võib viia selleni, et treeningplaan jääb tagaplaanile. Siin on mõned praktilised nõuanded, mis on ette nähtud treenimisel pidevalt pidevalt hoida.
Määra realistlikud eesmärgid
Oluline on teada, mida soovid tahta. Kas soovid parandada vastupidavust, tõsta kaalu või lihtsalt tunda end energilisemalt? Sead realistlikud ja saavutatavad eesmärgid, et teaksid, mille poole püüdled. : „Teen trenni kolm korda nädalas“ on realistlikum kui „Treener igapäevaselt tund aega.“
Planeeri treeningud
Koosta nädalaplaan, kus on kirjas, millal ja mida sa trenni teed. Kui treening on su päevakavas, muutub see sama oluliseks kui teised kohustused. Proovi treenida kindlal kellaajal – nii tekib harjumus.
Leia endale meelepärane treening
Kui sulle ei meeldi jooksmine, ära sunni end seda tegema. Proovi erinevaid tegevusi: joogat, ujumist, tantsimist või jõutreeningut. Kui treening on nauditav, püsib motivatsioon kõrgem.
Alusta väikeste sammudega
Kui sa pole varem trenni teinud, alusta kergemalt. Lühikesed 10–15-kordsed treeningud on parem kui mitte midagi. Kui juba kogenum, lisa oled aeglaselt intensiivsest ja kestust, et ei ülekoormust ja vigastusi.
Jälgi oma edusamme
Hoia päevikut või kasuta äppi, et jälgida oma edusamme. Kirjuta üles, mida ja kui palju tegid. Näha, kuidas arened, on suurepärane motivatsioon jätkata.
Loo rutiin ja harjumus
Treenimine peaks muutuma osaks su igapäevaelust. Nii nagu hommikukohvi joomine või hambapesu, muutub ka trenn harjumuseks, kui teed seda regulaarselt.
Leia trennikaaslane
Sõber või trennikaaslane aitab vastutada ja hoiab motivatsiooni kõrgel. Kui keegi ootab sind trennis, on väiksem, et jäta selle vahele.
Premeeri ennast
Seadista väikesed preemiad pärast eesmärkide saavutamist. uued treeningriided või spaa külastused võivad motiveerida edasi pingutama.
Õpi armastama protsessi, mitte ainult tulemusi
Kuigi eesmärk võib olla kaalulangetus või parem vorm, on oluline nautida teekonda. Iga treeningkord on samm parema tervise ja enesetunde poole. Keskendu seda, kuidas trenn sind hetkega paremini tundma paneb.
Ole paindlik ja andesta endale
Kõikidel päevadel ei pruugi motivatsioon olla kõrge, ja see on normaalne. Kui jääb üks trenn vahele, ära lase sel enda üle võimust võtta. Tagasi rajale minek on kõige keskmisest.
Trenniga pidevalt olemine nõuab pühendumist, kuid see on täiesti võimalik, kui leiad õige lähenemise ja naudid seda, mida teed. Pea meeles: kõige olulisem on enda tervise ja heaolu nimel, mitte kellegi teise ootuste pärast. Iga samm loeb!
Kas oled valmis alustama? Pane oma esimene trenn nädalaplaani ja astu esimene samm oma tervema ja õnneliku mina suunas!